Saját bloglista

2013. augusztus 1., csütörtök

7 játék

Hétfőn-kedden-szerdán dolgozom:) Már kinéztem azt a 35ezer forintnyi dolgot amit majd valószínűleg megveszek a hónap végén:D Hát nem mondom, életemben nem volt annyi lófelszerelésem összesen mint amennyi itt összejön..:D Igyekeztem népszerűbb dolgokat összeválogatni, amit látok, hogy mostanában nagyon megy a Fészbukcsoportban, pl szórmés kötőfék, szőrmés heveder, MINDEN AMI SZŐRMÉS (annyira nem értem ezt, szerintem baromi idiótán áll a lovon, az egyetlen ami jól néz ki de nekem már túl fancy az a szőrmés nyeregemelő), olcsó western nyeregalátét, parelli kötőfék, gumis szárak, stb stb.

Most egyedül vagyok itthon, anyáék már elmentek, egy napot kihúzok egyedül (azaz Csilivel és a macskákkal), aztán holnap jön D. Már nagyon várom!
A hétvégére apa kiadta feladatnak, hogy menjek fel önállóan parellizni a Hipóval, a múltkor is kipróbáltam és nagyon jó volt, bár iszonyat nehéz is. Annyi mindenre kell figyelni.. milyen szöget zár be a kezed a lóval, a kezeid a testeddel, a tested hogyan van a lóhoz képest, párhuzamosan menj vele, ne emelgesd az ostort, ne emelgesd a futószáras kezed, ha ügetni kezd hajtsd, ha lépni kezd, ügettesd, ha elhúzódik, parancsold még odébb, tartsd a sebességét, közben le ne vedd a szemed róla de arra is figyelj, hogy ne ess orra..:D satöbbi. És az a vicces, hogy én ezeket mind tudom és mind alkalmazom is ha futószárazok (pl barátnőm lovát, aki már ugye "kész"), de valahogy ennél a csikónál nehezebb, valahogy jobban akarom, hogy sikerüljön, és így a tétjét is nagyobbnak érzem, és így könnyen fonalat vesztek. De holnap jó lesz:) Ebbe is bele lehet újra jönni.
Egyébként már nyereggel is csináltuk a múltkor, nagyon kis helyesen viselte.

Ma készítettem magamnak sütőben sült rántott cukkinit, naagyon finom lett, és annyira jó, hogy nem tocsog az olajban.. Bevallom, így is sikerült belőle annyit ennem, hogy kicsit rosszul lettem attól a minimális zsiradéktól ami mindegyik karikán rajta volt, de sebaj:D Isteni.

Várják, hogy a sütőbe kerüljenek

Finoooom!!!

Amikor meg megtalálok ilyen képeket, akkor örül a fejem, mert rájövök, hogy IGEN, még mindig tudok lovagolni! Gyakorlatilag rá se jöttem az elején, hogy ez vágta, mert annyira relaxált az egész testtartásom, de a ló lábait figyelve egyértelmű a jármód. Boldog vagyok ilyenkor:)

Ja, és mutattam már ezt a képet?


Ez, kéremszépen egy köret, mégpedig főtt krumpli, amit utána megsütünk. De előtte tenyérrel szétnyomjuk, aztán fűszerezzük, és ilyen guszta, rusztikus köret lesz belőle sütét után. És annyira finom, mert kívül ropog, belül meg lágy, krémes..
Csak megláttam ugyanabban a mappában mint az előbbi képet, és muszáj volt megmutatom.

Most Web Therapy-t nézek, aztán ha mérséklődik a meleg, kimegyek. Jaj, jó hogy eszembe jutott az idő, mert le kell locsolnom az ebet, megfő a saját levében szegény, hiába fekszik a hideg előszobapadlón.

See ya!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése