Felrakok pár képet az ópuszteszeri látogatásunkról. Sajnos nem nagy eresztés, mert nem volt se idő, se lehetőség komolyabban nekiállni fotózni. Végig terepjáróban ültünk, szóval nem nagyon tudtam figyelni a megfelelő beállításokra. Ettől függetlenül az elviselhetőeket felrakom, mert érdekességnek, szemetgyönyörködtetésnek, vágyakozni jók. Apával mentünk ketten, mivel ilyen témában a családból csak mi vagyunk az érdekeltek, viszont sietnünk kellett vissza a családi-rokoni ebédre. Remélem, minél hamarabb újra meglátogatjuk a barátainkat, mert nagyon jól éreztem magam erre a három-négy órácskára is.
Ők ketten voltak a kakukktojások.
Ő pedig az egyik fedezőmén, Kujon. Vele találkozhattok az OMÉK-en is, amennyiben bárki tervezné, hogy megy:D
| Ő Jázmin, akinek öklömnyi méretű szemei vannak, ő is megy az OMÉK-re, mint típusos, fajtatiszta akhal. |
| Ha még valaki emlékszik tavalyról az akhalos fotóimra, na, ők voltak rajtuk:) |
| És ők is. Imádom a bal szélen lévő kis zebrasörényest:) |
| Ő Tekes, aki kicsit sem fiatal kora ellenére részt vett a nemzeti vágtán. |
| Még mindig Tekes. |
| Egy random élvezkedő |
| Egy arab-akhal mix |
| Ő Stardust, a másik fedmén, aki mást se csinál egész nap mint ragyog és.. és fedez. |
| Dusti fenék. A napra lehet nézni, de rá.. |
| Személyes kedvencem, Kazbek, a harmadik fedmén. |
Kazbek nagyon megosztó példány a ritka és különleges cremello színe (és a fakó-kék szeme) miatt. Én személy szerint imádom ezeket a szemeket (amik itt most a hihhetetlenül relaxált állapota miatt nem láthatóak), olyan, mintha a lelked mélyéig látnának vele.. Itt van példa, Haga Zsuzsanna fotóiból:
![]() |
| Ez itt Kazbek, kevésbé kiütve:) |
Szerintem annyira éteri hatást kelt ez a fajta szem, annyira úgy érzem, hogy belém lát, hogy nagyon vonzódom hozzá. Ha lehetőségem lesz rá, biztos lesz egy ilyen lovam is. De például D-t taszítja:) Szóval tényleg megosztó tulajdonság.
Egyébként érdemes Haga Zsuzsi honlapját nézegetni, az akhalokról is van rengeteg sorozat, lehet gyönyörködni:)
Na most megyek, úgy ennék valami finomat, de az a helyzet, hogy ebéd óta tele vagyok. Cukkinis-paradicsomos bulgurt készítettem, kis adag is úgy laktat, hogy beszarsz. Utána desszertnek a maradék natúr bulgurt kevertem el kis szilvalekvárral. Jaaaj de finom! A tegnapi vöröslencse főzelék gyömbérrel-kurkumával pedig olyan dolog, amiről csak szuperlatívuszokban lehet nyilatkozni. D vett hozzá pitát egy giroszostól, így volt még szuperebb az amúgy is elképesztő ízélmény. Ma is vacsorálnék azt, kár, hogy elfogyott.




A Jázminos kép nagyon tetszik, de persze Kazbek sem szégyenkezhet, én is oda-vissza vagyok a kék szemű lovakért, ezzel a színnel párosulva pedig tényleg varázslatos az összhatás. :)
VálaszTörlés