Saját bloglista

2013. augusztus 20., kedd

szójatej


 

Felrakok pár képet az ópuszteszeri látogatásunkról. Sajnos nem nagy eresztés, mert nem volt se idő, se lehetőség komolyabban nekiállni fotózni. Végig terepjáróban ültünk, szóval nem nagyon tudtam figyelni a megfelelő beállításokra. Ettől függetlenül az elviselhetőeket felrakom, mert érdekességnek, szemetgyönyörködtetésnek, vágyakozni jók. Apával mentünk ketten, mivel ilyen témában a családból csak mi vagyunk az érdekeltek, viszont sietnünk kellett vissza a családi-rokoni ebédre. Remélem, minél hamarabb újra meglátogatjuk a barátainkat, mert nagyon jól éreztem magam erre a három-négy órácskára is.



Ők ketten voltak a kakukktojások.
Ő pedig az egyik fedezőmén, Kujon. Vele találkozhattok az OMÉK-en is, amennyiben bárki tervezné, hogy megy:D


Ő Jázmin, akinek öklömnyi méretű szemei vannak, ő is megy az OMÉK-re, mint típusos, fajtatiszta akhal.

Ha még valaki emlékszik tavalyról az akhalos fotóimra, na, ők voltak rajtuk:)

És ők is. Imádom a bal szélen lévő kis zebrasörényest:)

Ő Tekes, aki kicsit sem fiatal kora ellenére részt vett a nemzeti vágtán.

Még mindig Tekes.

Egy random élvezkedő


Egy arab-akhal mix


Ő Stardust, a másik fedmén, aki mást se csinál egész nap mint ragyog és.. és fedez.

Dusti fenék. A napra lehet nézni, de rá..

Személyes kedvencem, Kazbek, a harmadik fedmén.


Kazbek nagyon megosztó példány a ritka és különleges cremello színe (és a fakó-kék szeme) miatt. Én személy szerint imádom ezeket a szemeket (amik itt most a hihhetetlenül relaxált állapota miatt nem láthatóak), olyan, mintha a lelked mélyéig látnának vele.. Itt van példa, Haga Zsuzsanna fotóiból:

Ez itt Kazbek, kevésbé kiütve:)

Szerintem annyira éteri hatást kelt ez a fajta szem, annyira úgy érzem, hogy belém lát, hogy nagyon vonzódom hozzá. Ha lehetőségem lesz rá, biztos lesz egy ilyen lovam is. De például D-t taszítja:) Szóval tényleg megosztó tulajdonság.
Egyébként érdemes Haga Zsuzsi honlapját nézegetni, az akhalokról is van rengeteg sorozat, lehet gyönyörködni:)

Na most megyek, úgy ennék valami finomat, de az a helyzet, hogy ebéd óta tele vagyok. Cukkinis-paradicsomos bulgurt készítettem, kis adag is úgy laktat, hogy beszarsz. Utána desszertnek a maradék natúr bulgurt kevertem el kis szilvalekvárral. Jaaaj de finom! A tegnapi vöröslencse főzelék gyömbérrel-kurkumával pedig olyan dolog, amiről csak szuperlatívuszokban lehet nyilatkozni. D vett hozzá pitát egy giroszostól, így volt még szuperebb az amúgy is elképesztő ízélmény. Ma is vacsorálnék azt, kár, hogy elfogyott.


1 megjegyzés:

  1. A Jázminos kép nagyon tetszik, de persze Kazbek sem szégyenkezhet, én is oda-vissza vagyok a kék szemű lovakért, ezzel a színnel párosulva pedig tényleg varázslatos az összhatás. :)

    VálaszTörlés