Saját bloglista

2014. szeptember 1., hétfő

Áj

Végül a "meglepetés úticél" napvilágra került, mert többen forszírozták, hogy mégis hova lesz a menet (vagy csak nem értették, mi az, hogy meglepetés?)
Szóval Szlovákiába, az Áj nevű településre megyünk, ami a képek alapján ölég fasza hely, szép, vízeséses-hegyes-szurdokos dolog. Az ilyet szeretem.
Kisebbségpolitikai szempontból azért is érdekes (és nyilván azért is jövünk pont ide), mert a település tulajdonképpen majdnem csak magyarok által lakott, 2001-ben a 301 emberből 261 volt magyar.
Nagyon kíváncsi vagyok, meg azért izgulok is (többnyire idegenekkel - van pár ember, akit névről/arcról ismerek - leszek három napig, beszélgetnk majd, meg együtt eszünk meg alszunk.. Nekem ez olyan elképzelhetetlen, és nehézséget okoz a tény elfogadása, ne meg nehézséget okozott az is, hogy eldöntsem, megyek (végül azért sikerült így dönteni, mert aggódtam, hogy ha nem megyek, akkor a 10 szaktársamból én leszek az egyetlen aki nem lesz ott és akit senki se fog ismerni, miközben mindenki előző nap ért haza a gólyatáborból és inside joke-okat mesélnek és már megvan mindenkinek, hogy ki a szimpatikus és én ebből kimaradok - végül úgy tűnik, hogy "gólyák" közül hatan leszünk ott a tízből, tehát nem csak én maradtam volna ki, de ha már elhatároztam, hogy megyek, meg biztos kurva jó lesz meg szép és érdekes, akkor visszatéréskor másnap az egyetemen már engem is ismerni fognak és nem leszek outsider, amely szerepből a személyiségtípusom miatt még nehezebb a kibillenés, mert nem tudok csevegni és nagyon szeretek egyedül üldögélni és gondolkozni.)
Úgyhogy végül is belekényszerítem magam egy olyan helyzetbe, ami ugyan személyiségemből adódóan jelenleg kis stresszt okoz, de tudom, hogy jól fogom magam érezni, ha egyszer oda jutok, hogy történik, másrészt megspórolok magamnak egy ennél nehezebb élethelyzetet, amikor is nem megyek gólyatáborba, és iskolakezdéskor nem ismerek senkit, nincs senkivel közös múltam-történetem és nehezemre is esne ezen változtatni.
Tiszta haszon. Elviselni a kisebb "átmenetileg-kellemetlen-állapotot" annak érdekében, hogy elkerüljem a későbbi "nem átmeneti-nagyon-kellemetlen-állapotot", amin kínszenvedés lenne változtatnom.

Huh ez kicsit zavaros lett. De nehéz megfogalmazni.

Egyébként írta a szervezőcsávó, hogy Kassára megyünk majd várost nézni, meg a szurdokba túrázni, a többi pedig "meglepetés" még mindig (i wonder if néhány értetlen majd forszírozni kezdi ezt is, hogy mégis mi a program). Ugye terepmunkáról volt szó második napra, meg nyilván este iszogatás-főzés-evés-jólérzés. Azt mondták, lehet vinni függőágyat.

Jó lesz, tényleg :) Várom.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése