![]() |
Más:
Éppen sül a kenyér a sütőben, én meg azon agonizálok, hogy aludnom kéne, mert 6-kor kelek, de még nem vagyok igazán álmos. Még hátravan a vacsim is, mert D tudomást szerzett róla, hogy csak reggel ettem egy tócsit, azóta üres a gyomrom, szóval mondta, hogy muszáj vacsiznom. Úgyhogy már megvárom a frissen sült kenyeret, amit ehetek aztán margarinnal, paprikával, parizerrel (meg vettem a spárban 10dkg erdélyi szalonnát, csak úgy mutatóba) - egyébként nem tudom, ti hogy vagytok vele, de nálunk falun parizernek mondják, ebből én azt ítéltem, hogy hiába más nyelvű szóból magyarosodott át, de mégis ez a prosztóbb megfogalmazása a tárgynak és nem a párizsi. Nekem a párizsi az olyan fancy kifejezés, ilyen nagyzoló meg direkt vigyázó, hogy nehogy ki kelljen mondani egy olyan pórias szót mint parizer. Na D-éknél meg a párizsi számít egyszerűbbnek és prosztóbbnak. Mondjuk ő budai egyébként, na mindegy.
Most kész lett a kenyér, úgyhogy húzok enni, holnap meg majd elmondom mi az az o.s.cs.

Nálunk a párizsi meg a parizer két dolog :D Az előbbi jobb minőségű, az utóbbi meg az olcsóbbik kategória. Erre tisztán emlékszem, mert a parizert sosem ettem meg, mert mindenféle porcdarab volt benne, a párizsit viszont már szerettem, mert simább volt és nem emlékeztetett semmire. :D
VálaszTörlésNa ez is egy egyedi differenciálási mód :)
Törlés