Saját bloglista

2014. október 4., szombat

#2, #3

2. How have you changed in the past few years?

Nehéz kérdés, de azt tudom, hogy sokat változtam.

Egyrészt ott van ez az eddig 5 év, amit D-vel együtt töltöttünk, ezalatt mindketten alakultunk, elhagytunk és felszedtünk dolgokat.
Önállóbb lettem, jobban kiállok magamért és könnyen feltalálom magam bármilyen helyzetben.
Nőtt az önbizalmam, ez főleg az egyetemi sikereknek és az önállóan elért dolgoknak, a sokszor magamra utaltságnak köszönhető. Hogy látom, hogy hiába egy 2000 fős faluból jöttem, de baszki Budapest, én benned is megállom a helyem.
Kevésbé vagyok már simulékony, elég karakteres jellemvonásaim szilárdultak meg. Ez tán olyan, mintha agyagból formáznék valamit, ami sokáig még képlékeny, de egyre szilárdabb formát ölt. Nekem is kialakultak éles, karcos, fő vonásaim, amik eddig talán nem ennyire voltak jelen, viszont mostmár megkerülhetetlenek, ha rólam van szó. Ez is azért alakulhatott így, mert az önállósággal és a sikereimmel láthattam, hogy nem mindig az én személyiségemnek kell alárendeltnek lennie.
A tanulmányaimnak köszönhetően érzékelhetően változott (és változik még mindig) az, ahogyan a világot látni vagyok képes. Egyre több összefüggés világosodik meg előttem, egyre több minden "fölé" tudom helyezni magam és onnan vizsgálni a dolgokat. Tudok látni "felülről" "mögé". Képes vagyok objektíven tények közé ereszkedni.
Ugyanehhez kapcsolódik, hogy folyton eszembe jut a gimis osztálytársaim nagy részére gondolva, hogy mennyire szerencsés vagyok. Szerencsés, mert azok közé tartozom, akik szeretik, ahova kerültek, szeretnek minden nap belépni a választott egyetem kapuján, nem kellett csalódniuk, és szeretik, amivé az ott tanultak segítségével ők maguk is válhatnak. Szeretem azt, ami az egyetemem által eddig lett - és ez után még lehet belőlem. Egy kritikus, független, gondolkodó, "für sich" létező.
Nyilván fontos változások még az olyanok, hogy figyelek magamra, sportolok (most kiszámoltam, havonta nagyjából 300 km-t tekerek), baromi jókat főzök, de ezek részletkérdések.
Sokszor gondolkozom azon, hogy mennyire hiányzik az az énem, aki akkor voltam, amikor versenyeztem, keményen dolgoztam egy lovardában, traktort vezettem, csirkét vágtam, házat építettem. Ezek nélkül most nagyon más ember lennék. De azt hiszem, megállapodhatok annál, miszerint ez az énem nem tűnt el, hiszen én voltam, és én vagyok még mindig, és még mindig tudok traktort vezetni.
A lényeg, hogy összességében pozitív az, ami felé haladok.
Csak az a ló.. csak az hiányzik.


3. What kind of person attracts you

Mivel egész kevesen láttátok már D-t úgy teljes valójában, hát leírom, ha nem lenne egészen egyértelmű.
A mi esetünk elég vicces, mondhatni banális, mivel folyton rá kell jöjjek, hogy pont az olyan férfiak vonzanak, melyek körébe ő masszívan beletartozik külsőre-belsőre. Kompromisszumok nélkül.
Egyrészt ugye van a benyomás. A benyomásba nekem beletartozik az ember "tónusa". Én pedig a sötét tónusúakat szeretem. Sötét haj, sötét szem, barna bőr, szőr.
D-nek mondhatni fekete, nem-rövid haja van, zöld (néha barna) szeme, elképesztően szexi borostája, barnás bőre és pont megfelelő szőrmennyisége.
Rendre megdöbbenek magamon, amikor azt veszem észre mondjuk egy film közben vagy ilyesmi, hogy egy csávó nagyon bejön, és akkor hirtelen rájövök, hogy úristen, azért, mert illik a sémába.
Ilyen pl. Aidan Turner tulajdonképpen minden esetben (amikor van borostája és nemrövid haja), esetenként Adrian Brody, esetenként Alex Turner, több pedig most nem jut hirtelen eszembe (már rég agyaltam ezen, néha D-vel szoktuk sorra venni ezeket, de már nem emlékszem, mikre jutottunk).
Lehetne mondani, hogy elég szááááni, hogy D ennyire megtestesíti minden férfiálmom, és hogy ez majd biztosan múlandó, de akkor jövök én, és azt mondom, hogy D nem csak hogy külsőségekben maxolta ki a lehetőségeit nálam, hanem belső tulajdonságok tekintetében is.
Rendkívül intelligens, nagyon éleslátó, agyalós, analitikus típus. Érzékeny, de mégis inkább talán racionális. Elképesztően okos humora van és baromira kreatív. Művészbőrbe bújt szociológus. Vagy fordítva...
Sportos, kellemes mértékben biciklis izmokkal megáldott egyén, aki aktív, cselekedni akar, élményt szerezni. Rendkívül figyelmes, befogadó. Kellemes mértékben extrovertált, annyira, ami még engem sem zavar (introvertáltként), hanem inkább segít nyitni. Liberális eszmékben hisz, toleráns, nem kirekesztő.
Még biztosan tudnék oldalakat teleírni róla, de az maradjon már a miénk :) 
Engem ő vonz.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése