Apának is sok új dolog volt (ő 20 éve volt ott úgy igazán utoljára, előtte viszont minden hétvégén), nagyon tetszett mindenkinek (főleg apának meg nekem, mivel ugye a családban mi képviseljük a lovas részt).
Az egyik jurtájukban aludtunk (nagyon izgalmas, hogy képviselik ezt a nomád vonalat, és közben egyáltalán nem az a turbómagyar kategória, sőt), amit még sosem csináltunk, és mondhatom baromi jó. Hatalmas jurta, 6 ággyal körben, estére felnyitottuk a tetejét is, így a csillagokra láttunk. Még elalvás előtt gondoltam rá, hogy bárcsak felébrednék hajnalban, hogy a szomszéd legelőn levő csődörcsikókat lefényképezhessem a hajnali fényben... És lőn, hajnali fél 6-kor magától kipattant a szemem, és ki is caplattam a legelőre. (mellesleg kiválóan aludtam, végre nem volt dögmelegem)
Itt most megmutatom a képek legjavát. A lófajtáról, az Akhal tekéről annyit kell tudni, hogy Oroszországból és mindenféle -sztánból (Kazahsztán, Kirgizisztán...) származó fajta, kecses, erős, kitartó, viszonylag ritka és elképesztő színei vannak. Pusztaszeri barátaink a 70-es években kezdték a magyarországi tenyésztést 3 türkmenisztánból importált fedezőménnel.
| jurták |
| Kazbek, fedezőmén |
| Rendkívül szép színű csődörcsikó:) a napfényben mármár vakít. |
| Kazbek, szintén különleges, cremello színű csődör. |
Jövő nyárra pedig meghívtak bennünket apával, hogy lovagoljunk is (most nem volt rá idő sajnos, mert reggel jöttünk is el :/), már nagyon várom.
Most megyek, durva állapotok vannak itthon (festjük a lakást..), mennem kell.
Criollo.
uh, nagyon jók ezek a képek :3
VálaszTörlésÉn nem értek a lovakhoz, de nagyon tetszenek a képeid! :)
VálaszTörlésSzépségek. :3
VálaszTörlés