Saját bloglista

2012. augusztus 23., csütörtök

Akhal stud

Nomármost, a héten eddig Szeged mellett voltunk rokonlátogatóban, és tegnap megejtettünk még egy látogatást apa nagyon jó barátainál, az ópusztaszeri akhal teke ménes tulajdonosainál. Már nagyon régóta hívtak amikor összefutottunk, hogy menjünk el hozzájuk ottalvásra, de sosem jött össze, most viszont sikerült, és nagyon nagyon megérte:)
Apának is sok új dolog volt (ő 20 éve volt ott úgy igazán utoljára, előtte viszont minden hétvégén), nagyon tetszett mindenkinek (főleg apának meg nekem, mivel ugye a családban mi képviseljük a lovas részt).

Az egyik jurtájukban aludtunk (nagyon izgalmas, hogy képviselik ezt a nomád vonalat, és közben egyáltalán nem az a turbómagyar kategória, sőt), amit még sosem csináltunk, és mondhatom baromi jó. Hatalmas jurta, 6 ággyal körben, estére felnyitottuk a tetejét is, így a csillagokra láttunk. Még elalvás előtt gondoltam rá, hogy bárcsak felébrednék hajnalban, hogy a szomszéd legelőn levő csődörcsikókat lefényképezhessem a hajnali fényben... És lőn, hajnali fél 6-kor magától kipattant a szemem, és ki is caplattam a legelőre. (mellesleg kiválóan aludtam, végre nem volt dögmelegem)

Itt most megmutatom a képek legjavát. A lófajtáról, az Akhal tekéről annyit kell tudni, hogy Oroszországból és mindenféle -sztánból (Kazahsztán, Kirgizisztán...) származó fajta, kecses, erős, kitartó, viszonylag ritka és elképesztő színei vannak. Pusztaszeri barátaink a 70-es években kezdték a magyarországi tenyésztést 3 türkmenisztánból importált fedezőménnel.

jurták

Kazbek, fedezőmén






Rendkívül szép színű csődörcsikó:) a napfényben mármár vakít.















Kazbek, szintén különleges, cremello színű csődör.

Jövő nyárra pedig meghívtak bennünket apával, hogy lovagoljunk is (most nem volt rá idő sajnos, mert reggel jöttünk is el :/), már nagyon várom.

Most megyek, durva állapotok vannak itthon (festjük a lakást..), mennem kell.
Criollo.

3 megjegyzés: