Saját bloglista

2011. december 17., szombat

she expected the world

Most keddig itthon vagyok, tárámm:)
Aztán csütörtökön közgáz vizsga, aztán pénteken megint itthon leszek! Ki tudja, meddig:) De jó nagyon.
Ma például fényképezgettem, tanulgattam, éés mézeskalácsokat sütöttünk! Nálunk ez hagyomány amióta az eszem tudom:) És mivel lovas família vagyunk/voltunk(..), hagyomány a lovas mézeskalács is, amit szabadkézzel követünk/mostmár én/ el, és a lovas barátoknak ajándékozzuk, meg a fára is kerül.



Most úgy gondoltam, hogy beújítok, és a ló mellé egy szarvas is kerül, kicsit skandináv módon, de nekem ettől is karácsony érzésem lesz:D szóval most szarvast is csináltam néhányat a sok ló mellé:) Megrajzoltam egy sablont egy kartonra, kivágtam, és azt ráraktam a mézeskalácsra, körbevágtam. Így sokkal egyszerűbb:)

a rajzolt sablon:)

ez pedig az eredmény
és ennyi lett.
Persze ezeket még díszítjük mindenfélével, aszalt gyümölcsök, tojáshab, dekorgyöngyök, magok..:) Holnap ülünk neki.

Amúgy most kaptam a hírt D-től, hogy egy kismadár elpusztult, most vették ki (most pasieste van az albérletben:D) . Nagyon sajnálom szegényt, de remélem nem a kedvencem volt.. A legkisebb a kedvencem, mert olyan ereje van, és olyan akarata az életbenmaradáshoz, hogy mindkét nagy alól kiszenvedi magát ha ráfekszenek:D Rambó az ideiglenes neve, csak hogy tudjuk kiről van szó ha beszélünk róla, amúgy meg úgyse tudjuk majd megkülönböztetni őket hogy melyik volt a legkisebb:D
Szóval már "csak" négyen vannak kicsik. D egyik barátja vitt fényképezőgépet, és fognak fényképezni, szóval lesznek normálisabb képek a csúnyaságokról:D
Amúgy már tollasodik a szárnyuk, meg teljesen kinyílt a legnagyobb szeme. Durva.


Más:
Olyan szépen fel van díszítve a lakás! Imádom anya kifinomult ízlését:) Nagyon hangulatos az egész, sajnos csak egy dolgot sikerült normálisan lefényképeznem, de azt megmutatom:)
ez a konyha plafonja:) nagyon szeretem, mert éjjel is ég, nagyon hangulatos.

Aztáán..ma sokat pihentem, teáztam, ettem mogyorót.


És megfőztem apáéknak is az arroz de carreteirót:) Ízlett nekik nagyon, bár egy kicsit száraz lett, nem tudom miért. De most sikerült fényképeznem a művelet közben, szóval itt is van:

1. A hagymát megpárolom, vagy nem tudom mi ennek a neve:D
Felirat hozzáadása
 2. Ekkor eszembe jutottak a hozzávalók, szóval ittvannak:D (a hagyma már a serpenyőben pihen)

3. Hozzáadtam a paradicsomot

4. Kapott egy sűrítettparadicsom-konzervet, és egy kiló marhahúst

5. Aztán 4 dl rizs következett

6. Majd 8 dl forró víz

7. És TADAM
MMmm taasty.

:)

Ésmégpárkép mielőtt elmennék Dextert nézni:D :




Ígérem, lesznek ennél jobb bejegyzések is, de sminkelni nem sminkelek most, hogy itthon vagyok (máskor meg nincs időm:D), pedig szívesen megmutatnám.
De majjjd!


Na pussz!
Criollo.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése