Elhatározásra jutottam egyébként. Elég hosszú idő alatt, de végül megérett bennem, hogy kell egy kutya. Mármint nyilván otthon vár a Csili, de szeretnék magam mellé is egy kutyát. Akivel a Budapesti, azaz az itthoni, meg az otthoni életemet is megoszthatom. Ez nem egy rövidtávú terv, mivel 34 négyzetméterre nem suvasztanék be még egy lelket, plusz valószínűleg a főbérlő se örülne túlságosan (bár neki kb minden mindegy, szerintem nagyjából két éve nem is láttuk). De ha valamiért valamikor nagyobb lakásba kerülünk (amire van esély), akkor belevágunk.
D-vel sokszor átbeszéltük ezt, mert az a helyzet, hogy ő nem igazán igényli az állatok társaságát, hiszen a Margit körúton nőtt fel, a legnagyobb állat meg, amivel huzamosabb ideig együtt élt az a degu volt (annál értelmetlenebb dolgot...). Szóval tőle idegen az ilyen kutyás késztetés, de a Csilikét például nagyon szereti. Azt mondja mindig, hogy nem szereti a kutyákat, mert alávetik magukat az embernek, meg szolgalelkűek, DE a Csili az más, az egyéniség, stb. Erre mondtam neki, hogy ezt konkrétan rasszizmusnak nevezik, amit csinál, úgyhogy gondolja át mégegyszer. Mert hogy nyilván minden kutya más, és elég nagy bullshit, hogy szolgalelkűek. Ilyet csak az mond, akinek sose volt kutyája. Mint pl neki.
Szóval sokat beszélgettünk, és arra jutottunk, hogy ő is szívesen látna egy kutyát köreinkben, és az lett a döntés, hogy ha lesz, akkor agár lesz. Az agarakhoz engem nagyon régóta egész különös vonzalom fűz, D pedig azt mondta, hogy ha már kutya, akkor legyen agár. Nekem az agarakon belül a galgo a szívem csücske, de tulajdonképpen rohadtul mindegy. Csak legyen.
Természetesen nem vennénk, hanem a fajtmentéstől fogadnánk örökbe. Rendszeresen nézem a fb oldalukat, és a szívem szakad meg, hogy most még nem aktuális a dolog.
Világ életemben pulink volt otthon, abból három is (meg amíg baba voltam, egy német vizsla), úgyhogy azokhoz vagyok szokva, ami szerintem kutya-körökben remek edzésnek minősül - nem hiszem, hogy van a pulinál randomabb kutya, őket tényleg tanulni kell. Mi meg belevágunk valami újba, és agarasok leszünk :) Majd egyszer. Remélhetőleg hamarosan.




Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése