Saját bloglista

2016. február 29., hétfő

weird cats

Most, hogy 3 napig én trafózom esténként, végre megint lesz egy rakás pénzem. Mondjuk ennek egy részét arra fogom költeni, hogy a Borsókát ivartalanítsuk, mert megérett rá a helyzet.
Ja, ha már macskák: nektek, akiknek lakásban (is) tartott macskátok van, hogy telnek az éjszakák? Mert nálunk úgy van, hogy beengedem az udvarról kb este 7 körül, akkor vadászik a szobámban, meg relaxál, aztán 10 körül már alszik akkor is, ha én nem. Én elalszom olyan 1 körül, felébred arra hogy lekapcsolom a lámpát, akkor felkel és a fejem mellé helyezkedik, aztán alszik tovább egészen fél 6ig, mert akkor ébred. Nyújtózik egyet, leugrik az ágyról, és mint aki jólvégezte dolgát, vonulna ki egyenesen a szobából, de én ezt nem hagyom, mert zavar a matatás, úgyhogy azonnal ki szoktam tessékelni az udvarra.
Olvastam, hogy egy csomó benti macskánál az van, hogy őrültködnek végig és nehéz tőlük aludni, vagy ki kell zárni a szobából és csak akkor lesz nyugalom éjjel. Ez Borsónál szerencsére nem áll fenn, valószínűleg azért mert egész nap kint van, vadászik, játszik a többiekkel meg a kutyával, úgyhogy eléggé elfárad a nap végére és kell neki az alvás. Kicsit megijedtem azért, nehogy az legyen hogy egyszer csak meggondolja magát és mégis fesztiválba kezd nekem hajnali háromkor.

1 megjegyzés:

  1. Nálunk az általános menetrend: macska este kimegy tombolni, olyan 9-10-11 körül visszajön, velünk szunyál reggel 5-6-ig, amikor rájön a mehetnék és szól (kikészítettem neki egy kis csengettyűt az ablak mellé, azon szokott csengetni, ha ki akar menni), én meg félálomban kiengedem az udvarra.
    Nem tudom, mit kezdenék vele egy lakásban, hajnalban nagyon hiperaktív szokott lenni...

    VálaszTörlés