Saját bloglista

2014. december 14., vasárnap

Éppen a..

Éppen a közepén vagyok mindennek, megírtam két beadandót, mindkettő kb 80%-on áll, kedd és szerda a határidő, addig hagyom őket, mert hétfőn, azaz holnap fontosabb dolgom lesz. Egyrészt vizsgázom, másrészt pedig a reggelt azzal kezdem, hogy egy konferencián prezentálom az egyik kutatószemináriumon végzett tevékenységet, amiben én és két társam egy nagyon keresztény ifjúsági szervezethez mentünk el fókuszcsoportozni előítéletesség témában.
Szóval szar lesz, a konferencián kezdek aztán 2-kor átszaladok a vizsgára, ami kb 3 órás, és egyszer már buktam rajta, de most azért csak sikerül (végül is három évig ezt tanultam a BA-n, ráadásul jó eredményekkel, nem értem, hogyan nem sikerült). Aztán hétfő délután meg kedden még csinosítgatom a beadandóimat, oszt megyek ajándékot keresni. Azaz nem keresni, csak a hozzávalókat átvenni itt-ott, mert már kitaláltam mindenkinek mindent.
Csütörtökön elméletileg este összeülünk kocsmázni a csoporttal, ami nagyon jó, mert annyira el voltunk havazva egész félévben, hogy egyszer se értünk rá (csak a két jófej társammal akik ilyen kvázi-barátok már, na velük voltunk többször a Gólyában például), úgyhogy majd most csütörtökön ezt bepótoljuk.
Azért is szeretem nagyon ezt a csoportot, mert nagyon sokfélék vagyunk, baromi sokféle háttérrel és személyiséggel. Van köztünk ex-magyaros, ex-gyógypedes, kétgyerekes negyvenes anyuka, stréber, nagyontiptopp csaj, horvát kisebbségi magyar, cigány, zsidó; van, aki egy tanodában tölti az élete 70%-át amikor épp nem Budapesten van, és vagyok én, akinek pedig - szerintem - nyitottság miatt van itt a helye. Azaz hogy nekem.
Mindannyian valamiért idevalók vagyunk, ki ezért, ki azért, de ugyanazért a dologért fogunk dolgozni és mindannyian elkötelezettek vagyunk a szakma iránt.
Az a furcsa, de amúgy jó, hogy gondolkoztam, hogy most tényleg, bennem mi az az extra ami ide hozott erre a szakra, és akkor egyszer csak még a Gólyában a P mondta (az egyik kvázibarátnő), hogy "szerintem amúgy te vagy az, aki a leginkább idevaló, mert rajtad látszik legjobban, mennyire nyitott vagy a világra és az emberekre. Elég csak rád nézni"
Ez úgy jól esett, igazából nagyon. És talán magyarázatot ad.

Most megyek, még talán át tudom nézni a vizsgaanyagot, de nem biztos, mert mérlegelnem kell, hogy lehet, hogy ha most lefekszem aludni, abból többet profitálok, mint ha most így fél üveg sauvignon blanc után még elkezdeném átfutni az anyagot.
Ja. Még azért megkérdezem Zs-t, akivel prezentálok, hogy átjavította-e a ppt-t, vagy lássak hozzá én (szívem szerint prezit csináltam volna, azzal szeretek előadni, de egyszerűen nem volt rá kapacitásom).
Na, jó éjszakát!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése